O nás

Historie:

Historie tohoto ubytování se traduje již od roku 1840. Horská chata Lesní Zátiší, řadící se dnes již mezi historické budovy, byla původně vystavěna pro odpočinek lesním dělníkům hraběte Harracha. Jak čas běžel, měnila se i funkce tohoto zařízení z odpočívárny, potažmo noclehárny, v pohostinství.

Idea:

Jako noví provozovatelé se snažíme navázat nenásilně na tradiční, řekněme prvorepublikový styl fungování horské chaty, ovšem zároveň obdařeni určitou, pro podnikání nezbytnou, mírou invence. Naším cílem je vdechnout do zdejších, patinou věků očarovaných zdí, novou energii a sílu.

Poloha:

Chata Lesní zátiší je umístěna nedaleko centra města Harrachov (cca 1000 m), s velkou zahradou pro sportovní a odpočinkové využití, s vlastním velkým parkovištěm až pro 50 aut a horským potokem, vlastní udírnou, venkovním a vnitřním dětským koutkem. Polohou se nachází na nejklidnějším místě v celém Harrachově přímo u vstupu do hlavní krkonošské diagonály Krkonošského národního parku, obklopena nádhernou a rozmanitou přírodou. Vzdálenost od hlavního ski areálu pro sjezdové lyžování je cca 450m. Běžkařské a cyklistické trasy začínají přímo u vchodu chaty Lesní zátiší.

Restaurace:

Stylová krkonošská restaurace s vynikající domácí kuchyní disponující 60ti místy polahodí nejednomu gurmánu. Vaříme výhradně z čerstvých, sezónních a českých surovin s tím, že klademe důraz na nákup masa z malých českých farem a chovů. Dále naše restaurace nabízí ojedinělý pivní koncept v celých Krkonoších. Točíme pivní speciály z nejlepších českých minipivovarů oceněné v Čechách i v zahraničí. Nabízíme originální pivní lístek až s 25ti druhy pivních speciálů z celé ČR.

Novinkou, která potěší především naše malé ratolesti, je výborná smetanová točená zmrzlina, jež je k dostání během celého roku!

Ubytování:

Chata Lesní Zátiší disponuje 10-ti pokoji turistického typu ubytování, zaměřené hostům nenáročným, nevyhledávajícím luxusní, byť třeba neosobní, ubytování hotelů či penzionů, ale útulné prostředí horské chaty s celkovou kapacitou 30ti lůžek se společným sociálním zařízením.

Wellness:

Náš partnerský 4*hotel Fit Fun vzdálený od chaty cca 350m nabízí hostům za poplatek možnost využití velkého vnitřního hotelového bazénu, finské sauny, parní lázně,  sluneční louky, vířivky a posilovny.

Našim hostům poskytujeme slevu ve výši 50% k využití hotelového bazénu a bowlingu v hotelu Fit Fun.

Více: http://www.hotelfitfun.cz/cz/wellness/wellness

 

Přijměte pozvání do jednoho z nejstarších ubytovacích zařízení v celých Krkonoších s 200letou tradicí. Personál chaty se bude snažit o Vaši klidnou a ničím nerušenou dovolenou.

 

Služby aneb jak zde žijeme:

Aby Horská chata Lesní Zátiší nebyla „jen“ destinací pro svlažení hrdla a uspokojení chutě, což je a jistě i v budoucnu bude náš primární cíl, snažíme se do tohoto místa vdechnout též nový život. Pořádáme všelijaké, zábavou protkané akce typu letních OpenAirGril párty , za čímž se skrývá venkovní show s animačními programy pro děti i dospělé, vynikajícím jídlem a dalším pestrým pohoštěním, zakončené diskotékou.

Rovněž chystáme zabijačky provoněné masnými výrobky a slivovicí. Posezení u muziky vytváří z naší útulné chaty lokalitu, kde se návštěvníci baví, setkávají, pochutnávají, popíjejí, ale kupříkladu také odpočívají znavení po náročné tůře či zimních radovánkách, kterých Krkonoše skýtají množství nepřeberné. Jistěže u těchto aktivit naše snaha nekončí, neboť máme nachystáno či připravujeme zpestření pobytu rovněž pro naše ubytované hosty v podobě dobrodružné hry ŠIFRA HRABĚTE HARRACHA, obrázkovou výstavu (expozici) magických rostlin Krkonoš, venkovní netradičně-inhalační saunu, pokrmy které jinde zaručeně nenajdete, což představují prastaré, dávno nánosem věků zapomenuté, tradiční pokrmy Krkonoš a další, pobyt zpestřující zážitky.

Také příhodné umístění naší horské chaty za okrajem městské části Rýžoviště, mezi horskými hvozdy s bublajícím ryzím potůčkem skýtá další, pro mnohé jistě netušený zážitek, kterým je ničím nerušený, horským vzduchem provoněný spánek, což je v dnešní uspěchané době nejeden z Vás jistě ocení.

TAK NEVÁHEJTE A PŘIJĎTE K NÁM POBÝT!